Valkea wśród najlepszych

30 November 2019
Rok 2019 kończymy z pełną satysfakcją! Nasza agencja marketingowa już po raz kolejny została doceniona i wyróżniona zarówno w Polsce, jak i na świecie. Projekt Galerii Katowickiej – „Katowicka dla Autyzmu”, do którego Valkea przygotowała koncepcję wizualną, otrzymał złotą nagrodę w międzynarodowym konkursie ICSC Solal Marketing Awards 2019. Natomiast magazyn „The look”, realizowany przez nas dla Galerii Mokotów, zdobył złotą statuetkę w kategorii Magazyn Obiektu Handlowego Roku podczas jubileuszowej 10. Gali PRCH Retail Awards 2019.
nagrody
ISCS Solal Marketing Awards to jedne z najważniejszych i najbardziej prestiżowych nagród marketingowych w branży retail. Konkurs organizowany jest przez Międzynarodową Radę Centrów Handlowych ICSC i ma na celu wyłonienie najlepszych i najbardziej efektywnych kampanii marketingowych realizowanych przez centra handlowe w Europie i Afryce Południowej. W tym roku nominowani do konkursu rywalizowali o nagrody główne w 9 kategoriach oraz o dwa wyróżnienia specjalne. Nasza realizacja została wyróżniona spośród ponad 200 zgłoszonych projektów z całego świata. Uroczysta Gala odbyła się 25 września 2019 r. podczas ICSC Retail Innovation Forum w Londynie. Galeria Katowicka okazała się bezkonkurencyjna w kategorii Corporate Social Responsibility (CSR) i otrzymała złotą nagrodę za wieloaspektowy program „Katowicka dla Autyzmu”. Stanowi on wyjątkowe na skalę europejską wykorzystanie potencjału przestrzeni centrum handlowego w zakresie kształtowania postaw i wartości społecznych. Poprzez pionierskie działania galeria poprawia dostępność obiektu dla osób z ASD oraz podnosi świadomość i wiedzę na temat spektrum autyzmu. Obejmują one zarówno przystosowanie techniczne galerii (m.in. stworzenie Pokoju Wyciszenia, wprowadzenie „cichych godzin” zakupów), jak i szkolenia, warsztaty edukacyjne, spektakl teatralny czy pokaz pierwszej w Polsce produkcji VR, pozwalającej przybliżyć optykę osób ze spektrum autyzmu.
Katowicka dla autyzmu
Magazyn „The Look” to wyjątkowa pozycja, skierowana do klientów Galerii Mokotów, dorównująca poziomem najlepszym wydawnictwom z segmentu fashion i lifestyle. Publikacja już od roku jest w pełni opracowywana i wydawana przez Valkea. Jest to przewodnik po aktualnych trendach sezonu: kolorach, wzorach, fasonach, akcesoriach, wnętrzarskim designie oraz beauty. Magazyn informuje również o aktualnościach odbywających się w strefie The Designer Gallery w Galerii Mokotów. Nowoczesny projekt graficzny i różnorodna typografia dodają magazynowi optycznej dynamiki. Wszystko to sprawia, że treści shoppingowe, wpisane w albumową elegancję publikacji, zachęcają do zakupów. Ważnym elementem, składającym się na skuteczność działań jest również sposób dystrybucji, zapewniający precyzyjne i wysokie dotarcie do obecnych, jak i potencjalnych klientów Galerii Mokotów. Konkurs PRCH Retail Awards, organizowany co roku przez Polską Radę Centrów Handlowych, ma na celu promocję najlepszych praktyk i innowacyjnych działań oraz nagradzanie przedstawicieli branży retail, w tym sieci handlowych, deweloperów, inwestorów i zarządców centrów handlowych. Jubileuszowa gala 10. edycji konkursu PRCH Retail Awards odbyła się 10 października 2019 r. w Auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej.