Valkea z Akademią PRCH

Szkolenie_Łukasz-1Nasz strateg, Igor Cyprjak, oraz szef Social Media Analytics, Łukasz Trębicki, poprowadzili szkolenie w zakresie marketingu centrów handlowych w ramach Akademii PRCH.

W pierwszej części warsztatów organizowanych przez Polską Radę Centrów Handlowych Igor, który jest również specjalistą w dziedzinie komunikacji marketingowej i kreowania wizerunku marek, poruszył wiele ciekawych kwestii odnośnie Public Relations. Powołał się m.in. na Marshalla McLuhana, teoretyka komunikacji, jednego z prekursorów studiów nad współczesnymi mediami, który napisał sławne dziś zdanie „The medium is the message”.  Nasz strateg tłumaczył zebranym, że jest to esencja koncepcji, która mówi, że medium samo w sobie jest częścią przekazu. Że słowo, obraz, film już poprzez formę narracji determinują percepcję treści. Że sam charakter medium decyduje o tym, w jaki sposób przekaz jest odbierany, a nawet, co nim jest.

Igor odpowiedział także na pytanie, jak robić dobry PR oraz podkreślał, że public relations, to nie jest tylko informacja prasowa i relacje z mediami.

To także reklama, eventy, obsługa klienta i Social Media. Wspomniał również, że dziś każdy, kto może odebrać informację, powielić oraz przekazać ją dalej, staje się kanałem komunikacji. Medium jest każdy z nas. Na koniec przedstawił przykłady świetnie zrealizowanych kampanii.

Natomiast w drugiej części, Łukasz Trębicki opowiedział m.in. o tym jak mierzyć efektywność działań w mediach społecznościowych, na przykładzie obecności centrum handlowego w Social Media. Podkreślał, że zawsze należy porównywać swoje wyniki, zarówno do otoczenia rynkowego, jak i poprzednich okresów. Jako wskaźniki, które warto mierzyć podał m.in.: odsetek aktywnych użytkowników, dane demograficzne i geograficzne obserwujących, zasięg i wyświetlenia postów, liczbę interakcji oraz obserwujących. Uczestnicy jego szkolenia dowiedzieli się również, jaką rolę może odgrywać monitoring opinii, a także, jak powinni gromadzić i wykorzystywać dane o klientach zarówno offline, jak i online.

Szkolenie w ramach Akademii PRCH to nie ostatnie wspólne przedsięwzięcie Polskiej Rady Centrów Handlowych i naszej grupy mediowej. Już niedługo nasi eksperci  wystąpią podczas klubu PRCH 13 maja 2016 r.

wróć