Retailtainment w Atrium Promenada

fot.helenamajewska-61 

W trakcie prac związanych z rozbudową Atrium Promenada w Warszawie przygotowaliśmy atrakcje do projektu wysłonięć,  wpisujących się w najnowszy trend na rynku centrów handlowych – retailtainment. Zgodnie z nim, wnętrze ma tworzyć oryginalny „salon doświadczeń”. Nietypowa przestrzeń łączy zakupy ze sztuką, edukacją i zabawą.

Projekt edukacyjno-rozrywkowy „Alejka Ciekawostek” został otwarty na głównym pasażu Atrium Promenada. Ma na celu przyciągnięcie uwagi dzieci w różnym wieku oraz ich rodzin. Poprzez wspólne spędzanie wolnego czasu, obcując ze sztuką i nauką, a także w połączeniu z zabawą, w przyjemny sposób ma łączyć trzy pokolenia – dzieci, rodziców i dziadków. Przygotowane atrakcje pobudzają różne zmysły i umiejętności najmłodszych. Dzięki niezwykłym elementom w szczególny sposób rozwijają wrażliwość, estetykę, kreatywność i wiedzę. Dzieci mogą m.in. poczuć się jak kolorowe owady czy ptaki, przejrzeć się w krzywym zwierciadle, malować, grać w kosmiczne gry czy stanąć w konfrontacji z dzikim zwierzęciem.

Propozycja atrakcji opracowanych przez nasz zespół zachowała spójność z charakterem wnętrz centrum handlowego Atrium Promenada. Witryny sklepowe zostały umieszczone w kamieniczkach, nawiązując do ulicy handlowej, w duchu której powstają nowe pasaże galerii. Na ich szyldach znajduje się nazwa każdej atrakcji. Do wysłon dołączone zostały opisy, wiadomości i ciekawostki dotyczące danego tematu. Cała przestrzeń opatrzona jest oryginalnymi rysunkami wykonanymi przez znaną ilustratorkę książek dla dzieci Kasię Cerazę z Galerii Your Art Maison.

 

 

wróć