Klient : Galeria Katowicka
Obszary : Social Media

Topografia miasta w social mediach

Naszym celem było opracowanie koncepcji komunikacji w mediach społecznościowych Galerii Katowickiej, która będzie wykorzystywać przygotowaną przez nas nową linię kreatywną.

Odchodzimy od tradycyjnego prezentowania centrum handlowego w social mediach. Galerię Katowicką chcemy powiązać z miastem, dlatego na profilach w mediach społecznościowych pojawia się bardzo dużo takiego contentu. Pokazujemy, że wiemy, co dzieje się w mieście. Inspirujemy do spędzania wolnego czasu w Katowicach. Wchodzimy w dialog z odbiorcami, zaspokajamy ich potrzeby. Wspominamy, jakim miastem kiedyś były Katowice. Pokazujemy miejsca, które były lub nadal są kultowe. Zdradzamy ciekawe historie, nieznane fakty, zapomniane miejskie legendy.

Galeria Katowicka Social Media

Nasza komunikacja obejmuje dwa kanały: Facebook i Instagram. Wpisuje się ona w spójną narrację graficzną i językową. Zgodnie z przyjętą linią kreatywną w materiałach pojawiają się symboliczne oraz graficzne odniesienia do tradycji i kultury śląskiej. Motywy te wskazują na miejskość Galerii Katowickiej (droga, na której stoi rower, budynki, autobus), ale również na elementy charakterystyczne dla Śląska, takie jak wagonik czy wieża szybu kopalnianego. We wszystkich postach nawiązujemy do topografii Katowic i wykorzystujemy specjalnie w tym celu zaprojektowane ornamenty.

topografia Katowic

Największym wyróżnikiem działań na tych profilach jest fakt, że komunikacja przede wszystkim bazuje na współpracy z lokalnymi influencerami, którzy jako mieszkańcy Katowic zapewniają nam źródło oryginalnego, dedykowanego contentu i prezentują modę z Galerii Katowickiej w miejskim otoczeniu.

Do tej pory współpracowaliśmy z 15 influencerami, a liczba ta ciągle rośnie. Na naszym profilu IG pojawiło się już około 150 zdjęć ich autorstwa. Dodajemy również przygotowane przez nich relacje na instastories. Oprócz sesji o tematyce fashion i architektury prezentujemy także food design – ten content również jest dostarczany przez influencerów.

Katowice content social media

Pokazujemy fotogeniczne miejsca, niestandardowe kadry. Nasi fani kochają Katowice, my – także. Wykorzystujemy lokalny patriotyzm Galerii Katowickiej, publikując zdjęcia Katowic i tworząc swoistą mapę miasta widzianą oczami jego mieszkańców.