Klient : Drogerie Natura
Obszary : Social Media

Drogerie Natura – komunikacja na Instagramie

Natura pełna… kosmetyków – naturalnie! Szeroka oferta, szczególnie produktów naturalnych i wyjątkowych marek własnych, to coś, co wyróżnia naszego klienta, coś co po prostu trzeba pokazać. I taki plan przyświecał nam podczas przejmowania projektu Drogerii Natura w marcu 2018 roku, kiedy po kilku miesiącach udanej współpracy zdjęciowej, rozszerzyliśmy jej zakres o pełną komunikację na Instagramie.

Do naszych działań należało opracowanie nowej strategii komunikacji, która została oparta na autorskich zdjęciach, animacjach, grafikach i angażującym InstaStories oraz stworzeniu spójnej komunikacji zarówno pod kątem prezentowanych treści, jak i prowadzonej moderacji. Kanał jest zintegrowany ze sklepem online.

[fvplayer id="9"]

W ramach naszych działań opublikowaliśmy już ponad 300 autorskich zdjęć i aż 65 animacji oraz przeprowadziliśmy 11 konkursów.

W wyniku owocnej współpracy zakres działań dla drogerii Natura został poszerzony o prowadzenie profili dla trzech marek własnych z kosmetykami kolorowymi: KOBO Professional, My Secret oraz Sensique. Dla każdego z brandów została przygotowana i wdrożona zupełnie inna, autorska koncepcja komunikacji dostosowana do charakteru danej marki.

Drogerie Natura marki własne

KOBO Professional to marka kosmetyków profesjonalnych, skierowana do klientów obeznanych z tajnikami makijażu, również profesjonalistów, i szkół makijażowych. Stawiamy więc na minimalizm i pewną ekskluzywność, jeśli chodzi o formę przedstawiania produktów.

My Secret oferuje kosmetyki kolorowe dla każdego i w przystępnych cenach. Różnorodność i spektrum kolorów, jakimi dysponuje marka w swoich produktach, zainspirowała nas do stworzenia profilu w przyjaznych, pastelowych barwach i lekko popowym stylu.

Sensique oferuje szeroką gamę hipoalergicznych produktów kolorowych, dostosowanych do potrzeb wrażliwej skóry. Ich delikatne formuły idealnie komponują się z subtelnymi, kobiecymi zdjęciami.