Klient : Galeria Dominikańska
Obszary : Projekty 360°

Wrocław na nowo

Autorski program zrealizowany dla Galerii Dominikańskiej zaangażował mieszkańców stolicy Dolnego Śląska do odkrywania miasta z zupełnie nowej perspektywy. Było to przedsięwzięcie wieloetapowe i realizowane przez naszą agencję z udziałem wielu działów: kreacji, eventów, social media, digital, custom publishing oraz PR.

Wrocław – jedno z najpiękniejszych polskich miast kryje w sobie wciąż wiele sekretów oraz nieoczywistych atrakcji. Mieszkańcy mieli okazję je poznać podczas bezpłatnych spacerów z przewodnikiem. Ich trasa prowadziła szlakiem najpiękniejszych pereł architektonicznych stolicy Dolnego Śląska.

plakat Wrocław na nowo

Na Facebooku oraz instagramowym profilu Galerii Dominikańskiej zorganizowaliśmy plebiscyt wśród wrocławian dotyczący najbardziej charakterystycznych symboli miasta. Stały się one głównym tematem warsztatów edukacyjnych prowadzonych w stworzonej przez nas strefie w galerii przez wykładowców i artystów związanych z wrocławską ASP.

Następnie stworzyliśmy specjalną stronę www, gdzie zamieściliśmy prace stworzone przez dzieci podczas warsztatów. Przez dwa tygodnie każdy mógł oddawać głos poprzez stronę na wybraną szkołę. Głosami mieszkańców, których było aż ponad 35 000 nagrodzono prace plastyczne jednej ze szkół, do której trafił grant w wysokości 20 tys. zł na wyposażenie pracowni plastycznej. Jury złożone z przedstawicieli wrocławskich instytucji przyznało również pięć nagród indywidualnych – tabletów graficznych, które pozwolą dzieciom rozwijać ich zainteresowania.

plakaty Pawła Mildnera

W ramach projektu nawiązaliśmy współpracę ze znanym wrocławskim ilustratorem Pawłem Mildnerem. Jego artystyczne wariacje na temat symboli miasta stały się key visualem całej akcji i jej oprawą graficzną. Na ich podstawie wyprodukowaliśmy kolekcję designerskich magnesów, które trafiły do klientów Galerii Dominikańskiej w zamian za zrobione zakupy. Zawisły również w specjalnym kubiku na terenie galerii oraz zostały przedrukowane w formie plakatów dystrybuowanych wśród klientów oraz osób zwiedzających wrocławskie atrakcje turystyczne, jak Zoo, Panorama Racławicka i Ogród Botaniczny.

strona www Wrocław na nowo

Akcja Wrocław na nowo odbiła się szerokim echem w wrocławskich mediach. W ramach działań PR zaangażowaliśmy wiele lokalnych instytucji oraz mediów. Pozyskaliśmy patronat medialny portalu Kocham Wrocław, a partnerami wydarzenia były m. in. Urząd Miasta, Hala Stulecia, Zarząd Zieleni Miejskiej, Muzeum Narodowe we Wrocławiu czy Uniwersytet Wrocławski.

Wrocławnik

Grafiki Mildera znalazły się również w „Kreatywnym Wrocławniku”, przygotowanej w całości przez nasz zespół wyjątkowej publikacji, łączącej funkcję spacerownika i książki z łamigłówkami, pokazującej Wrocław z uśmiechem i przymrużeniem oka.

Sprawdź projekt Wrocław na nowo Zielony z 2021.

Szukasz agencji marketingowej, która kompleksowo zaopiekuje się marketingiem Twojej firmy. Skontaktuj się z nami!