Klient : Ferring Pharmaceuticals
Obszary : Projekty 360°

Suchy Poranek

Nie tylko rodzice, ale nawet osoby pracujące zawodowo z dziećmi często nie zdają sobie sprawy z podłoża problemu, jakim jest moczenie nocne. Ten temat bywa tyle kłopotliwy, co wstydliwy, a niekiedy lekceważony prowadzi do konsekwencji groźnych dla całej rodziny.

[fvplayer id="3"]

Poproszeni o wsparcie przez firmę z branży farmaceutycznej, Ferring Pharmaceuticals Poland, której jeden z obszarów terapeutycznych dotyczy poruszanego zagadnienia, opracowaliśmy plan komunikacji na rok 2019. Działania skoncentrowaliśmy wokół Światowego Dnia Moczenia Nocnego, będącego punktem wyjścia do szeroko zakrojonej kampanii informacyjnej. Zorganizowana przez nas konferencja prasowa odbiła się szerokim echem w środowisku ekspertów oraz dziennikarzy. Przekaz wzmocniliśmy, w ramach działań PR-owych, informacjami prasowymi (w tym w mediach on-line) oraz wystąpieniami specjalistów w programach TV i radiowych („Pytanie na śniadanie”, „Strefa Rodzica”). Wyemitowaliśmy również bannery i opublikowaliśmy teksty merytoryczne w mediach własnych (portale parentingowe).

Książka dla dzieci moczenie nocne

Najmocniejszy punkt zostawiliśmy na koniec! W ramach kampanii stworzyliśmy postać Tymka, który stał się bohaterem zredagowanej i wydanej przez nas książki dla dzieci, mającej na celu przybliżyć problematyczne zagadnienie (i nakierować na możliwe rozwiązania) zarówno najmłodszym, jak i ich rodzicom. Dodatkowo, wersję elektroniczną można pobrać na stworzonej przez nas stronie. Nasze kompleksowe działania marketingowe 360 objęły także social media.