Klient : Galeria Katowicka
Obszary : Projekty 360°

Strategia kreatywna dla Galerii Katowickiej

Galeria Katowicka postawiła przed nami wyzwanie opracowania nowej linii kreatywnej, a także spójnej z nią koncepcji komunikacji w social mediach. Uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie wpisanie linii kreatywnej w topografię Katowic. Jak to osiągnęliśmy? Dzięki wykorzystaniu ornamentyki (zespołu motywów zdobniczych), kojarzącej się z charakterystycznymi dla Śląska miejscami i architekturą. Chcieliśmy, aby innowacyjna i artystyczna forma komunikacji z klientem, polegająca na kontekstowym powiązaniu tradycji i symboli miasta z kompozycją reklam, zwróciła na siebie uwagę mieszkańców Katowic.

Galeria Katowicka linia kreatywna

Stworzyliśmy szare tło, które od razu przywołuje na myśl surowy beton, budynki i tkankę miejską oraz nawiązuje do elementów architektonicznych Galerii Katowickiej. Tło jest neutralne, nie konkuruje z elementami głównej grafiki, dynamiczne, urozmaicone przejściami tonalnymi, podbite półprzezroczystymi ciemniejszymi aplami, skontrastowane z logo, hasłem i grafiką. Do tego starannie dobraliśmy fotografie, co pozwoliło na zachowanie czytelności wszystkich identyfikacji oraz stworzenie materiałów, które naprawdę przyciągają uwagę.

topografia Katowic

Ponieważ Galeria Katowicka na stałe wpisana jest w topografię miasta, wybraliśmy motyw drogi. I tak, jak do Rzymu, tu wszystkie drogi prowadzą do… Katowickiej! To znane i lubiane miejsce spotkań, rozrywki, obcowania z kulturą. Z racji lokalizacji, w której się znajduje, galeria jest znana nie tylko wśród mieszkańców Śląska, ale również chętnie zaglądają tu przyjezdni.

Social media

Komunikacja w mediach społecznościowych obejmuje dwa kanały: Facebook i Instagram. Odchodzimy od tradycyjnego pokazywania centrum handlowego w social mediach. Pokazujemy, że wiemy, co dzieje się w mieście. Inspirujemy do spędzania wolnego czasu w Katowicach. Nasze działania przede wszystkim bazują na współpracy z lokalnymi influencerami, którzy, mieszkając w Katowicach, zapewniają nam źródło oryginalnego, dedykowanego contentu.

Galeria Katowicka Social Media

Zgodnie z przyjętą linią kreatywną w materiałach graficznych pojawiają się symboliczne oraz graficzne odniesienia do tradycji i kultury śląskiej. Pokazujemy fotogeniczne miejsca, niestandardowe kadry. Nasi fani kochają Katowice, my – także. Wykorzystujemy lokalny patriotyzm Galerii Katowickiej, publikując zdjęcia Katowic i tworząc swoistą mapę miasta widzianą oczami jego mieszkańców.

Katowice content social media