Klient : Centrum Praskie Koneser
Obszary : Projekty 360°

Centrum Praskie Koneser

Centrum Praskie Koneser to jedyne w swoim rodzaju miejsce na terenie Warszawy, które potrzebowało wyraźnego wyeksponowania swoich atutów i przedstawienia oferty dostępnej dla klientów. We współpracy z klientem opracowaliśmy pozycjonowanie i strategię miejsca, a także stworzyliśmy nową linię kreatywną. Naszym celem było również zbudowanie świadomości marki, poszerzenie grupy docelowej, dopasowanie do niej prowadzonej komunikacji, a tym samym zwiększenie odwiedzalności.

Lato Konesera

Strategiczne przesłanie

Koneser to pierwsze kulturalno-rozrywkowe centrum w Warszawie położone na terenie zabytkowej Wytwórni Wódek „ Koneser”. Pełni ono również funkcje handlowo-usługowe oraz biznesowe. Jest miejscem zakorzenionym w historii i praskim otoczeniu. Po przeprowadzonej rewitalizacji stało się jednak przestrzenią trudno dostępną mentalnie – potencjalni klienci nie mieli wiedzy na temat oferty Konesera, nie potrafili określić charakteru tego miejsca, nie zdawali sobie sprawy z jego możliwości. Plac Konesera tętnił życiem wyłącznie podczas organizowanych wydarzeń.

Chcieliśmy umiejscowić centrum w świadomości klientów jako element warszawskiego lifestylu, gdzie z szacunkiem podchodzi się do pasji i potrzeb klientów, umożliwia bycie w centrum kulturalnych wydarzeń Warszawy, a jednocześnie pozwala pozostać sobą i zachować swoją autentyczność. Wspólnie z klientem wypracowaliśmy nową wizję tego miejsca, jego aktualne pozycjonowanie i uwzględniliśmy te założenia w prowadzonej komunikacji: Koneser buduje społeczność, jest inspirujący, autentyczny, otwarty, angażuje się w działania ekologiczne. Koneser to nowoczesne miejsce, ważne dla warszawiaków i osób przyjezdnych. Miejsce szanujące to, co było, ale wychodzące również daleko do przodu, podążające za aktualnymi trendami, dające szansę na przynależność do wspólnoty ludzi wyznających te same wartości. Koneser jest wielofunkcyjny i oferuje wiele różnego typu doznań.

Linia kreatywna Koneser

Linia kreatywna

Powyższa analiza stała się motywem przewodnim przygotowanej przez nas nowej linii kreatywnej. Umożliwia ona przedstawienie wszystkich funkcji Konesera – od ogółu do szczegółu. Pokazujemy połączenie między zabytkową architekturą (częścią przedwojennej Warszawy) i funkcjami Konesera (restauracje, zakupy, kultura). Eksponujemy bogactwo oferty, działania prosprzedażowe, użyteczność miejsca, niestandardowe rozwiązania. Linia kreatywna ukazuje pełną życia, wyraźnie nasyconą przestrzeń, wypełnioną wykreowanymi bohaterami, którzy „podróżują” poprzez jej poszczególne odsłony.

Grafikami opowiadamy możliwości i aktywności czekające na odwiedzających centrum, a także kolejne historie bohaterów. Są oni przedstawicielami poszczególnych grup docelowych odwiedzających Konesera, które określiliśmy w przygotowanej strategii – od millenialsów, pokolenia Z, poprzez rodziny z dziećmi, przyjaciółki spotykające się na kawie, eleganckich mężczyzn na spotkaniach biznesowych, aż do seniorów. Pokazujemy też, że Plac Konesera to miejsce tętniące życiem, w którym każdy znajdzie rozrywkę dla siebie. Stworzona kampania wizerunkowa jest przekładana na kampanie taktyczne i towarzyszy wszystkim aktywnościom marketingowym prowadzonym przez Centrum Praskie Koneser.

Social media

Centrum Praskie Koneser to miejsce, które łączy w sobie wiele funkcji. Aby bardziej czytelnie posegregować prowadzoną komunikację, zaproponowaliśmy prowadzenie czterech kont w mediach społecznościowych: trzech na Instagramie oraz jednego profilu na Facebooku. Wszystkie kanały są spójne z wypracowaną strategią marki, zarówno w sferze wizualnej, jak i tekstowej. Profile uzupełniają się nawzajem, a z drugiej strony każdy z nich dociera do innej grupy docelowej i skupia się na innych treściach. Na wszystkich profilach zamieszczamy angażujące treści oraz przygotowujemy kreatywne Instastories. Grafiki publikowane na profilach są opracowywane zgodnie z nową linią kreatywną.

Koneser Facebook

Profil ogólny – Centrum Praskie Koneser dostarcza informacji na temat całościowego funkcjonowania miejsca. Tutaj pokazujemy niepowtarzalny charakter Konesera, przestrzeń i to, co ma do zaoferowania: usługi, gastronomia, muzea, hotel, wystawy, wydarzenia, sklepy. Treści prezentowane na głównym profilu na Instagramie są spójne z tymi dostarczanymi na Facebooka.

Profil koneser_się_bawi dociera głównie do osób trzymających rękę na pulsie kulturalnych wydarzeń w mieście. Prezentujemy w tym miejscu pełną ofertę kulturalną i eventową: targi, warsztaty, festiwale, imprezy, wystawy. Zapraszamy na kolejne wydarzenia, koncerty, przypominamy o najlepszych atrakcjach w Koneserze.

Koneser Instagram

Konto koneser_smakuje ukazuje z kolei pełną ofertę gastronomiczną na terenie centrum. To tutaj odnajdą się zarówno wszyscy warszawscy foodies, jak i osoby szukające ciekawego miejsca na biznesowy lunch czy wieczornego drinka. Pokazujemy ciekawe pozycje w menu, ale także oferty lunchowe czy pracę – nie tylko w przenośni – od kuchni w poszczególnych restauracjach.


Wsparcie marketingowe

Zajmujemy się także bieżącym wsparciem marketingowym centrum (m.in. współpracą z najemcami, pracami kreatywnymi w zakresie 360, tworzeniem wysłon, zaproszeń, akcji taktycznych).