Klient : Domy Towarowe Wars Sawa Junior
Obszary : Kreacja

Pasaż Wiecha linia kreatywna

Aranżując wakacyjną strefę działań w Pasażu Wiecha, postanowiliśmy stworzyć oryginalne, spójne z ideą wydarzenia grafiki. Naszą inspiracją był wielkomiejski ruch, dynamiczne sylwetki, detale architektoniczne i charakterystyczne warszawskie miejsca.

Kreacja Pasaż Wiecha Kultura w samym Centrum

Key visual powstał na podstawie stworzonej dla nas ilustracji przez Andrzeja Wieteszkę, ilustratora i grafika związanego z Warszawą. W oparciu o nią zaprojektowaliśmy KV naszych atrakcji w Pasażu Wiecha, plakaty informujące o akcji, grafiki na stronę www, do stref w Pasażu Wiecha oraz do wyjątkowego wydania magazynu Aktivist. Ilustracja Andrzeja Wieteszki stanowi autorską wizję Pasażu Wiecha. Zawiera stylizowane fragmenty budynków występujących w najbliższym sąsiedztwie pasażu, a także tworzących Ścianę Wschodnią i pasaż: część elewacji domów centrum, Rotundę, Pałac Kultury i Nauki. Wszystko przedstawione symbolicznie. Energia, ekologia, przyjazne miasto zachęcające do spędzania w nim czasu i do kreatywnych poszukiwań. Warszawa nowoczesna, ale przyjazna i wciągająca, mnóstwo detali, kontrolowany chaos i radość.

Kreacja Pasaż Wiecha

Meandrujące linie raz gubią się, kiedy indziej układają się w stylizowane kształty ludzkie. Geometryczne i nieregularne formy przywodzą na myśl zdobienia i mozaiki wykorzystywane w latach 60. i 70. w modernistycznych dekoracjach architektonicznych pojawiających się na ścianach pasażu. Linie nawiązują także do „odręcznej” typografii napisów na szyldach i neonach: Kino Relax, ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury.

Na podstawie stworzonego key visuala zaprojektowaliśmy także kreatywne wlepki dla przechodniów i uczestników warsztatów w pasażu.