Klient : Galeria Katowicka
Obszary : Kreacja

Identyfikacja wizualna Galerii Katowickiej

Dzięki wykorzystaniu motywów zdobniczych, kojarzących się z charakterystycznymi dla Śląska obiektami, stworzyliśmy nową, unikatową linię kreatywną Galerii Katowickiej.

Galeria Katowicka kreacja

Szare tło przywołuje na myśl surowy beton, budynki i tkankę miejską, a także nawiązuje do elementów architektonicznych Galerii Katowickiej. Tło jest neutralne, nie konkuruje z elementami głównej grafiki, dynamiczne, urozmaicone przejściami tonalnymi, podbite półprzezroczystymi ciemniejszymi aplami, skontrastowane z logo, hasłem i grafiką. Do tego starannie dobrane fotografie pozwalają na zachowanie czytelności wszystkich elementów identyfikacji oraz stworzenie naprawdę ciekawych materiałów. I jeszcze motyw drogi, bo – jak wiadomo – na Śląsku wszystkie drogi prowadzą do… Galerii Katowickiej. W końcu to ulubione miejsce spotkań, rozrywki i obcowania z kulturą. Miejsce znane i bliskie mieszkańcom Śląska, ale również – z racji lokalizacji, w której się znajduje – chętnie zaglądają tu przyjezdni.

Galeria Katowicka linia kreatywna

Gdy zostaliśmy poproszeni o przygotowanie nowej linii kreatywnej Galerii Katowickiej, doszliśmy do wniosku, że musi ona bazować na symbolicznych i graficznych odniesieniach do kultury śląskiej. Wpisaliśmy ją w topografię Katowic poprzez wykorzystanie ornamentyki (motywów zdobniczych), kojarzącej się z charakterystycznymi dla Śląska miejscami i architekturą. Wiedzieliśmy, że innowacyjna i artystyczna forma komunikacji z klientem, polegająca na kontekstowym powiązaniu tradycji i symboli miasta z kompozycją reklam, z pewnością zwróci na siebie uwagę.

Katowicka dla autyzmu

Zrealizowane przez nas kampanie, zgodnie z przyjętą strategią, mocno nawiązują do nowoczesnego charakteru centrum handlowego, ale przez pryzmat wyraźnego podkreślenia tradycji i kultury Śląska.