Klient : Galeria Dominikańska
Obszary : Events

Wrocław na nowo zielony

Zaskakujący, pełen niespodzianek, dostarczający ciągle nowych wrażeń… Wrocław to miejsce o wielu niepowtarzalnych obliczach. Razem z Galerią Dominikańską, zlokalizowaną w samym centrum tego wyjątkowego miasta, już po raz trzeci wraz z mieszkańcami spojrzeliśmy na Wrocław z nowej perspektywy. Autorski projekt galerii „Wrocław na nowo” skoncentrowaliśmy tym razem na miejskich ekologicznych atrakcjach. Oto Wrocław w zielonej odsłonie!

Współpraca z ilustratorką Malwina Hajduk

Autorką oprawy wiuzualnej akcji była znana wrocławska ilustratorka Malwina Hajduk, projektantka okładek i plakatów, autorka ilustracji książkowych. Jej artystyczna wizja największych ekoatrakcji Wrocławia znalazła się również na limitowanej kolekcji magnesów i plakatów które było można otrzymać w Galerii Dominikańskiej podczas akcji prosale, spacerów i innych akcji organizowanych w centrum.

Przewietrz głowę, chodź na spacer!

Ekospacery

Zobaczyć, dotknąć, posłuchać… Aby poznać wszystkie tajemnice miasta, najlepiej wyruszyć na długi spacer! Lato sprzyja plenerowym eskapadom, a Wrocław daje wiele możliwości na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Przygotowaliśmy cykl bezpłatnych pieszych wycieczek po mieście, podczas których uczestnicy poznali nie tylko największe ekoperełki stolicy Dolnego Śląska, ale mogli też przekonać się, jak w prosty sposób można zmienić swoje nawyki i zacząć żyć w zgodzie z naturą. Wśród miejsc, które odwiedziliśmy były lokalizacje na co dzień niedostępne dla zwiedzających lub na pierwszy rzut oka w ogóle niekojarzone z ekologią, jak np. Ogród Botaniczny Roślin Leczniczych, Stadion Wrocław, czy spacer szlakiem wrocławskich rzemieślników.

Spacery Wrocław

EKOplan na Wrocław

Aby zachęcić mieszkańców Wrocławia oraz wszystkich gości odwiedzających miasto do aktywnego zwiedzania, przygotowaliśmy także autorską mapę z ekoatrakcjami. Zawierała ona nie tylko listę najciekawszych miejsc, które warto zobaczyć, ale także ciekawostki z nimi związane.

Ekomapa

Na planie znalazły się również architektoniczne perełki Wrocławia, centra kultury i rozrywki. Miasto można podziwiać na wiele sposobów! Miłym dodatkiem do mapy był voucher na kawę do zrealizowania w Galerii Dominikańskiej.

Kwitnący ogród

Wrocław na nowo zielony

Wpisując się w edukacyjny aspekt akcji „Wrocław na nowo zielony”, zaprezentowaliśmy mieszkańcom inspirujące pomysły na ponowne wykorzystanie surowców wtórnych. W galerii urządziliśmy wyjątkowy ogród z instalacjami kwiatowymi wykonanymi z wykorzystaniem nieoczywistych przedmiotów z recyklingu. W przestrzeni miejskiej ustawiliśmy także kolorowe rowery pochodzące z recyklingu z kwiatami promujące akcję.

Rowery kwiatowe