Klient : Domy Towarowe Wars Sawa Junior
Obszary : Events

Pasaż Wiecha – Kultura w samym Centrum

Razem z redakcją naszego magazynu Aktivist oraz Domami Towarowymi Wars Sawa Junior, zamieniliśmy Pasaż Wiecha na miejsce integracji, doskonałej rozrywki, twórczych dyskusji i relaksującego odpoczynku. Stworzyliśmy wakacyjną strefę działań pod nazwa „Kultura w samym centrum”. Historyczny deptak wypełnił się muzyką, gwarem rozmów i wspólną twórczą pracą. Atrakcje podzieliliśmy na bloki tematyczne i organizowaliśmy cyklicznie w każdy weekend przez trzy miesiące.

Przestrzeń w Pasażu Wiecha wypełniła zaprojektowana przez nas modułowa strefa, pozwalająca na czasowe zmiany aranżacji. Składała się z ruchomych, drewnianych pawilonów, sceny i strefy wypoczynkowej z hamakami, leżakami i zielenią. W strefie znalazł się także Pawilon do Wynajęcia, który przez czas trwania eventu był aranżowany i wynajmowany m. in. przez Yope, Radio Kampus czy Legię. 

warsztaty w Pasażu Wiecha

Uczestnicy i przechodnie mogli wziąć udział w nietypowych warsztatach takich jak: warsztaty sitodruku, litografii, kaligrafii, szydełkowania, haftu warsztaty tworzenia komiksów, makram czy kolaży, a także najbardziej kolorowe i cieszące się największym zainteresowaniem warsztaty tworzenia wianków z żywych kwiatów. Szyliśmy też pufy i worki na zakupy z materiałów recyklingowych i zorganizowaliśmy potańcówkę przy jazzie na żywo. W pasażu miały miejsce także spotkania z pszczelarium, Aretą Szpurą oraz występy standupperów, a nawet casting modelek agencji „THE management”.

weekend architektury Pasaż Wiecha

W pasażu można było posłuchać koncertów młodych zespołów, zobaczyć przedstawienia teatralne, wystawy grafiki, malarstwa i fotografii, a także przede wszystkim odpocząć w specjalnej strefie chilloutu i spędzić czas w miłym towarzystwie.

W ramach działań PR udało nam się zaprosić do współpracy m. in. Centrum Sztuki Współczesnej, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Muzeum Powstania Warszawskiego, Akademię Sztuk Pięknych oraz Zodiak Warszawski Pawilon Architektury. Partnerami akcji było studenckie Radio Kampus i wytwórnia muzyczna Kayax.

warsztaty w Pasażu Wiecha

Aranżując wakacyjną strefę działań w Pasażu Wiecha, postanowiliśmy stworzyć oryginalne, spójne z ideą wydarzenia grafiki. Naszą inspiracją był wielkomiejski ruch, dynamiczne sylwetki, detale architektoniczne i charakterystyczne warszawskie miejsca.