Klient : CH Atrium Promenada
Obszary : Events

Gamingowa akcja prosprzedażowa

Jak zorganizować oryginalną i skuteczną akcję prosprzedażową w najgorętszym, przedświątecznym okresie? Połączyliśmy sentymentalny klimat świąt z nowoczesnym, ale nieskomplikowanym mechanizmem. Nadało to naszej akcji unikalny charakter i zapewniło naprawdę spektakularny efekt. Podstawą koncepcji kreatywnej „Gdzie są elfy?”, stworzonej dla Centrum Handlowego Atrium Promenada, było znalezienie oryginalnego, prostego i atrakcyjnego dla klientów mechanizmu, który angażowałby ich emocjonalnie oraz pokazywał realne korzyści z robienia zakupów w tym miejscu.

świąteczna strefa

Namówiliśmy klientów, by pomogli Świętemu Mikołajowi odnaleźć elfy! Szóstka psotników ukryła się wraz z prezentami na terenie centrum handlowego. Zachęciliśmy klientów do inspirujących, cyfrowych poszukiwań, magicznych doświadczeń z rozszerzoną rzeczywistością, a przy okazji, wytropienia atrakcyjnych nagród.

akcja gamingowa z wykorzystaniem AR

Element gamifikacji polegał na odnalezieniu wszystkich elfów, które schowały się na terenie centrum: w witrynach sklepowych i częściach wspólnych galerii. Wystarczyło pobrać darmową aplikację na telefon, pozwalającą odkryć elfy w rozszerzonej rzeczywistości, i za jej pomocą zeskanować naklejki rozmieszczone na terenie centrum. Każdy, kto skompletował wszystkie i dokonał zakupu w okresie przedświątecznym, mógł odebrać „zaczarowaną” nagrodę gwarantowaną – specjalnie zaprojektowany, interaktywny kubek.