SILESIA - Magazyn

Okładka Silesia cała

Opis projektu

Magazyn o charakterze lifestylowo-shoppingowym, kładący największy nacisk na modowe trendy, zgodne ze światowymi tendencjami.

Zadanie

Naszym zadaniem było przygotowanie luksusowej i nowoczesnej publikacji magazynowej prezentującej treści shoppingowe w sposób elegancki, nie odbiegający od wysokiej estetyki rynkowych magazynów high-endowych. Jednocześnie zapewniającej też ciekawą lekturę, edukacyjne treści w lekkiej przyjemnej formule. Ważnym elementem jest też lokalność.

Realizacja

Magazyn Silesia to przede wszystkim moda przez duże M. Prezentowana w atrakcyjny graficznie sposób, dająca pełne spektrum obowiązujących w danym sezonie tendencji. Jest to elegancka i nienachalna forma zachęty do zakupów. Ważną częścią treści są też wyjątkowe inspirujące wywiady ze znanymi aktorami, modelkami, projektantami. Kluczem wyboru bohatera zawsze jest lokalność. Rozmawiamy ze znanymi ludźmi pochodzącymi ze Śląska, bądź związanymi z nim poprzez miejsce  zamieszkania. Przyciągającym uwagę elementem Silesii jest sesja modowa. Realizowana przez naszą ekipę kreatywną na światowym poziomie. Ważne miejsce zajmują też urozmaicające treści autorskie, stylizowane zdjęcia kompozycyjne.

W części lifestyle’owej nie brakuje też interesujących artykułów z dziedziny designu, kultury i podróży. Sporo miejsca poświęcamy też wydarzeniom w regionie i, oczywiście, eventom i akcjom odbywającym się na terenie SCC.  Swoje stałe miejsce ma w magazynie też strefa food courtu – prezentująca bogatą ofertę restauracji i kawiarni.

Nowoczesny projekt graficzny bazuje na efektownych zdjęciach visualowych, autorskich kompozycjach przedmiotowych oraz ciekawej formule prezentacji zdjęć produktowych najemców. Cechuje go wyjątkowa dynamika i zmienność, co nie pozwoli czytelnikowi oderwać się od treści.

 

wróć