Magazyny „The Look” i „Arkadia” od Valkea

The Look_grafika

Arkadia_grafika

 

Wygraliśmy przetarg na kompleksowe opracowanie i wydanie magazynów dla Galerii Mokotów oraz Arkadii. Do zadań Valkea należy przygotowanie odświeżonej koncepcji i doskonałej jakości contentu, a także stworzenie layoutów, skład, druk oraz dystrybucja magazynów custom publishing.

Nowy, emanujący kolorową elegancją magazyn „The Look” prezentuje się jak modowy album. Okładkowe zdjęcie – jeden z niezwykłych portretów z wystawy  „Dior The Art of Color”, którą możemy obejrzeć w Galerii Mokotów, zaprasza do zapoznania się z elegancką zawartością magazynu. Znajdziemy tu informacje o najnowszych kolekcjach marek, sylwetki projektantów i informacje o nowo otwartych salonach. „The Look” jest przewodnikiem po gorących trendach sezonu: kolorach, wzorach, fasonach, detalach, akcesoriach, wnętrzarskim designie i beauty. Zabiera nas do światowych stolic mody, pokazując efektowne street looki. Potem zaprasza na wystawy związane z modą i pokazuje jak sztuka przez wielkie S inspiruje projektantów. Nowoczesny projekt graficzny mistrzowsko żongluje zdjęciami, układając je w efektowne kompozycje, a dodane do obrazów elementy graficzne kreują wrażenie wielowymiarowości. Różnorodna, śmiała typografia dodaje magazynowi optycznej dynamiki. Wszystko to sprawia, że treści shoppingowe, wpisane w albumową elegancję publikacji, zachęcają do zakupów.

Natomiast jesienne wydanie „Arkadii”, zbiegające się z 14-tymi urodzinami centrum handlowego, kusi umieszczoną na okładce kreatywną kompozycją graficzną, zapraszającą do wnętrza pełnego radosnej różności i nieszablonowych treści. W magazynie „Arkadia” treści dotyczące trendów mody, choć skierowane głównie do kobiet, nie pomijają też mężczyzn, nastolatków i dzieci. Kluczem jest tu różnorodność. Na kolejnych stronach znajdziemy gorące nowości ze świata urody i designu. Treści shoppingowe przeplatają się z lifestyle’owymi – nowościami kulturalnymi, modną ekologią, psychologicznymi poradami i fascynującymi kulinariami. Siłą nowego projektu jest nowatorska, dedykowana magazynowi „Arkadia” makieta. Graficzne podziały – inspirowane formą litery A – wykorzystane w projekcie kreują estetyczną spójność całości. Pozwalają w dynamiczny sposób zaprezentować dużą ilość zdjęć visualowych i produktowych w uporządkowanej estetyce.

wróć