Magazyn Posnania

POSNANIA jesien 2016Magazyn Posnania to projekt niezwykły. Jego pierwsze wydanie zbiegło się z otwarciem Centrum Handlowego o tej samej nazwie. Pismo jest ważną częścią strategii marketingowej obiektu. Okładkowe hasło – ludzie, styl, miejsca – komunikuje nie tylko zawartość magazynu, ale też pozycjonowanie centrum handlowego, nie tylko jako miejsca zakupów, ale też obiektu spotkań, oferującego wiele wydarzeń, przyciągającego ciekawych ludzi, promującego trendy w modzie i urodzie, a także kreującego tendencje w lifestyle’u.

Magazyn Posnania jest o ludziach i dla ludzi. Udało nam się graficznie i kontentowo wyważyć proporcje tak, by charakter shoppingowy publikacji nie zdominował całości i był w sposób nowatorski wpleciony w ważkie treści. Mamy tu historie o ludzkich pasjach pokazane przez pryzmat wyjątkowości i poszukiwania własnej drogi. Sylwetki projektantów i ich propozycje modowych must-have. Relacje ze światowych pokazów zilustrowane zdjęciami produktowymi najemców Centrum Handlowego Posnania. Nowością są też rozbudowane przedmiotowe kompozycje, w sposób estetycznie wysublimowany, prezentujące ofertę sklepów. Pokazujemy modę poprzez zjawiska socjologiczne, wyszukujemy trendy z cyklu IT, propagujące dopiero tworzące się mody, godne naśladowania.  Ważną częścią magazynu jest też autorska sesja zdjęciowa. Inspirujemy się modą uliczną wielkich miast związanych fashion weekami. Zwracamy uwagę na gorące urodowe nowości z pokazów i backstage’ów. Śledzimy rodzące się tendencje w designie. Pokazujemy, jak podróże wiążą się z modą i projektami wnętrzarskimi kreując nowe kierunki przyzwyczajeń zakupowych.

Wyjątkowość periodyku Posnania potwierdza  jego interaktywność. Wykorzystanie mobilnej aplikacji AR pozwoliło dodać do treści filmy oraz wzbogacić wydanie o ogromną ilość dodatkowych zdjęć dających możliwość szerszej prezentacji produktów najemców.

Magazyn kierowany jest do czytelnika świadomego, otwartego na świat, nowe zjawiska i mody. Poszukującego ciekawych inspiracji, a nie materiałów prezentujących treści oczywiste i powszechne. Czytelnik Magazynu Posnania jest aspirujący, zwracający uwagę na detale i zawsze konsumujący podawaną zawartość w sposób indywidualny.

Ważną cechą magazynu jest lokalność, rozumiana w sposób blisko sąsiedzki i miejski, ale też bardziej globalny, dlatego dystrybucja rozszerzona jest na cały region. Magazyn dotarł do czytelników za pomocą wielu kanałów, poprzez salony sprzedaży prasy, biurowce, punkty usługowe oraz bezpośrednio do domów i mieszkań.

wróć