Dwudziestolecie magazynu Warsaw Insider

Warsaw_Insider-2016.0520 lat temu na rynku pojawiło się pierwsze wydanie naszego magazynu Warsaw Insider, anglojęzycznego przewodnika po stolicy, zawierającego najciekawsze informacje odnośnie kultury, rozrywki, podróży i kuchni. Z 237 numerami, które ukazały się do tej pory, miesięcznik tylko potwierdza swoją ugruntowaną pozycję na rynku

„Do stworzenia Warsaw Insider’a zmotywował mnie fakt, że w 1996 roku Warszawa zaczęła rozwijać się jak nigdy dotąd. Na rynku nie było dobrze zrobionych czasopism, które informowałyby o życiu miasta. Pragnąłem stworzyć magazyn, który mógłbym solidnie zbudować od podstaw”. – mówi Stefan Bielski, pierwszy wydawca Insider’a,

Finalnie, powstanie miesięcznika było dosyć spontaniczne. Przez pierwsze sześć miesięcy biuro pisma znajdowało się w jego kawalerce. Dużo czasu zajęło samo znalezienie właściwej nazwy, której koncept miał wyrażać mix szerokiej wiedzy o mieście, jak i spojrzenia na nie świeżym okiem.

Rocznicowe wydanie magazynu zostało poświęcone latom dziewięćdziesiątym. „Był to okres nieco szalony, ale i ważny dla rozwoju Warszawy na różnych polach. Na łamach miesięcznika przypomniane zostały wydarzenia, które sprawiły, że dekada ta była wyjątkowo barwna np. wizyta Michaela Jacksona czy szał na muzykę disco polo” – podkreśla redaktor naczelny Alex Webber.

Wraz z rozwojem internetu, wśród wielu wydawców pojawiła się obawa, że prasa drukowana zostanie całkiem zdetronizowana. Jednak jak widać, Warsaw Insider trzyma się dobrze i niezmiennie cieszy się zaufaniem wśród swoich odbiorców.

„Dostajemy wiele maili od naszych zagranicznych czytelników, którzy piszą, że nasz magazyn jest dla nich pierwszym źródłem informacji po przyjeździe do Warszawy.” – mówi Morten Lindholm, wydawca Warsaw Insider’a.

Redakcja z silnym zespołem autorów, nadal planuje rozwijać się oraz zapewniać ciekawe spojrzenie na stolicę zarówno od strony informacyjnej, jak i rozrywkowej.

wróć