Nowa identyfikacja Drogerii Natura

drogeria

Sieć salonów Drogerie Natura wprowadza nową identyfikację wizualną w obiektach oraz materiałach POS. Odświeżony wystrój wnętrz ma odzwierciedlać zmiany i rozwój Natury w ostatnim roku.

Odmieniona zostanie m.in. podstawowa paleta barw, którymi oznakowane będą głównie działy sprzedaży. W połączeniu z informacją tekstową będzie miała ona za zadanie ułatwić klientom korzystanie z ofert specjalnych. Kolory te umieszczone zostaną m.in. na bocznych ścianach regałów. Dodatkowo, plakaty produktowe oraz edukacyjne, plakaty na witrynie, tabliczki edukacyjne i ramki do promocyjnych koszy zyskają nowy layout. Zmieni się również organizacja przestrzeni oraz aranżacja ścian za kasami.

Zmiany w salonach Drogerii Natury mają podkreślić nowoczesny i przyjazny dla klientów charakter wnętrz. Nowe kolory oraz banery z informacjami mają ułatwić poruszanie się po sklepie i szybkie dotarcie do poszukiwanych produktów.

Od kiedy prawie rok temu, należąca do Grupy Pelion spółka CEPD nabyła firmę Polbita, właściciela Drogerii Natura, zintensyfikowane zostały plany rozwoju sieci oraz umocnienia marki Natura w pozycji vice lidera rynku drogeryjnego w Polsce – mówi Wojciech Janiak, prezes spółki. – Nowe sklepy powstają zarówno w centrach handlowych, jak i wolnostojących lokalach. Obecnie jest ich 265, natomiast do końca roku planowane jest otwarcie  10 nowych punktów, m.in. w Łodzi i Warszawie. Spółka prowadzi negocjacje w zakresie wynajmu powierzchni dla lokalizacji sklepów własnych, a także rozwija  pakiet wsparcia marketingowego skierowany do inwestorów zainteresowanych opcją współpracy w systemie agencyjnym.

 – Już od 18 lat Drogerie Natura z powodzeniem odpowiadają na rosnące potrzeby konsumentów, co potwierdza kilkukrotne przyznanie nagrody w postaci Godła Jakości Obsługi Klienta oraz zdobycie przez sieć Certyfikatu Superbrands w latach 2014 oraz 2015 – dodaje Karolina Wyczółkowska, dyrektor ds. marketingu marki Drogerie Natura.

W ślad za zmianami wizualnymi, wprowadzone zostaną dodatkowe atrakcje i udogodnienia m.in.  Make Up Studio, w którym będą oferowane bezpłatne makijaże i konsultacje dla klientów. W tym celu przeprowadzane są dodatkowe szkolenia personelu, aby rozszerzyć jego kompetencje również w dziedzinie wizażu.

Drogerie Natura to jedna z największych i najdłużej działających na polskim rynku kosmetycznym sieć skl

epów obejmująca ponad 260 lokalizacji. Od 18 lat Natura wychodzi do klientów z bogatą ofertą marek będących liderami na rynku kosmetyczno-drogeryjnym oraz szeroką gamą produktów dostępnych w sieci na wyłączność tj. KOBO Professional, My Secret, Sensique czy Seyo.

Autorem koncepcji rebrandingu jest grupa mediowa Valkea Media, z którą Drogerie Natura współpracują przy prowadzeniu działań public relations oraz social media. Projekt odświeżonego wnętrza placówek Drogerii Natura w całej Polsce opracowany został przez agencję id studio Katja Sadziak, która uczestniczyła również w pracach nad opracowaniem nowej strategii komunikacji wizualnej.

wróć