Działaj etycznie, czyli marketing familijny w praktyce

31/05/2021
Rosnąca grupa świadomych konsumentów, wśród których nie brakuje osób odpowiedzialnych za działania marketingowe firm, a przede wszystkim troska o dobrostan dzieci i młodzieży, to kluczowe argumenty przemawiające za tym, by postępować etycznie. Obserwacja rynku i analiza wielu kampanii marketingowych jasno pokazują, że staje się to „trendy”.

Jak zdobyć obserwujących na Instagramie?

23/04/2021
Instagram obecnie ma ponad miliard użytkowników na świecie. W ostatnich latach stał się obok Youtube’a głównym medium dla celebrytów oraz influencerów. Również marki coraz chętniej angażują się w działania na serwisie widząc w nich szansę na zwiększenie sprzedaży czy budowę wizerunku w sieci. Jednak zdobycie nowych obserwujących jest jednym z najtrudniejszych zadań na drodze każdego marketera działającego na Instagramie. Dlaczego?

Kreatywne treści – jak zacząć?

10/03/2021
Co daje przewagę nad innymi treściami reklamowymi i może pozwolić na wypłynięcie na oceanie podobnych twórców? Kreatywność! Piszemy o tym, jak przełamywać bariery i obudzić swoją kreatywną iskrę za pomocą prostych ćwiczeń.

Marki idą w kreskę! Ilustracja w marketingu

24/02/2021
Obserwujemy dzisiaj wielki powrót ilustracji w komunikacji marketingowej marek. Autorskie prace sprzyjają unikatowości, a dobrze zrozumiana przez artystę idea może zaowocować przekazem nie tylko ciekawym wizualnie, ale także zapamiętywalnym na lata.

Seniorzy lajkują – case study

10/02/2021
Zmiana sposobu postrzegania seniorów szczególnie w ostatnim czasie jest mocno dostrzegalna i naturalnie wymusza zmianę komunikacji do tej grupy. Prezentujemy strategię przygotowaną dla jednego z naszych klientów, skierowaną do tej grupy docelowej, opartą na marketingu sentymentalnym i jej wyniki.

Kre-aktywność w czasach pandemii

14/01/2021
Jak tworzyć i wzmacniać markę ponad normę w sytuacji, kiedy (prawie) nic nie działa normalnie i nie wiadomo, kiedy świat wróci do ładu? Teoretycznie trzeba robić to, co zawsze – tylko z większą uwagą.