Odkryliśmy Wrocław na nowo!

15 November 2019

plakat Wrocław na nowo

Autorski program Valkea zrealizowany dla Galerii Dominikańskiej zaangażował mieszkańców stolicy Dolnego Śląska do odkrywania miasta z zupełnie nowej perspektywy. Było to przedsięwzięcie wieloetapowe i realizowane przez naszą agencję marketingową z udziałem wielu działów: kreacji, eventów, custom publishing oraz PR.

Wrocław – jedno z najpiękniejszych polskich miast kryje w sobie wciąż wiele sekretów oraz nieoczywistych atrakcji. Mieszkańcy mieli okazję je poznać podczas bezpłatnych spacerów z przewodnikiem. Ich trasa prowadziła szlakiem najpiękniejszych pereł architektonicznych stolicy Dolnego Śląska.

plakaty Pawła Mildnera

Agencja Valkea na FB oraz instagramowym profilu Galerii Dominikańskiej zorganizowała również plebiscyt wśród wrocławian dotyczący najbardziej charakterystycznych symboli miasta. Stały się one głównym tematem warsztatów edukacyjnych prowadzonych w galerii przez wykładowców i artystów związanych z wrocławską ASP. Głosami mieszkańców nagrodzono prace plastyczne jednej ze szkół, do której trafił grant w wysokości 20 tys. zł. Prowadzący zajęcia przyznali również pięć nagród indywidualnych.

Wrocławnik

Nawiązaliśmy także współpracę ze znanym wrocławskim ilustratorem Pawłem Mildnerem. Jego artystyczne wariacje na temat symboli miasta zdobią wyprodukowaną przez agencję Valkea kolekcję designerskich magnesów, które trafiły do klientów Galerii Dominikańskiej w zamian za zrobione zakupy. Zawisły również w specjalnym kubiku na terenie galerii oraz zostały przedrukowane w formie plakatów dystrybułowanych wśród klientów oraz osób zwiedzających wrocławskie atrakcje turystyczne, jak Zoo, Panorama Racławicka. Grafiki Mildera znalazły się również w „Kreatywnym Wrocławniku”, przygotowanej przez agencję wyjątkowej publikacji, łączącej funkcję spacerownika i książki z łamigłówkami, pokazującej Wrocław z uśmiechem i przymrużeniem oka.