Innowacyjny projekt Valkea dla Manufaktury

07 July 2019

Jesteśmy odpowiedzialni za kampanię towarzyszącą modernizacji Manufaktury w Łodzi, realizowanej pod hasłem „To przechodzi wszelkie przeobrażenie”.

Motywem przewodnim kampanii są specjalnie zaprojektowane grafiki wykonane techniką podwójnej ekspozycji (dające wrażenie 3D), prezentujące postacie kobiety i mężczyzny w połączeniu z architekturą Manufaktury. Można je zobaczyć na wielkoformatowych billboardach na terenie miasta oraz na Rynku Manufaktury na elewacji wejścia głównego do centrum handlowego. Naprzeciwko wielkoformatowego wydruku stanęła również specjalna luneta umożliwiająca pełen odczyt obrazu. Na terenie Łodzi pojawiły się także specjalne okulary do oglądania przenikających się grafik i kartki pocztowe z motywem kobiety i mężczyzny, informujące o modernizacji. Zastosowanie w kampanii techniki podwójnej ekspozycji ma odzwierciedlić niepowtarzalny i różnorodny charakter, jakim od lat wyróżnia się Manufaktura w Łodzi.

Do naszych zadań należało opracowanie koncepcji projektu, przygotowanie strategii, postów w mediach społecznościowych oraz zaprojektowanie layoutów reklamowych dedykowanych kampanii – billboardów i kartek pocztowych w technice podwójnej ekspozycji.

Trwająca od miesiąca modernizacja Manufaktury to największa inwestycja w historii obiektu. Część handlowa Manufaktury funkcjonuje jednak bez zakłóceń, dając tym samym możliwość śledzenia na bieżąco zachodzących zmian.